FETÖ’den İtirafçılara 9.5 Milyon Dolar Sus Payı

15 Temmuz darbe girişiminden sonra on binlerce üyesi deşifre olan ve tespit edilen tüm mal varlığına el konulan Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), son zamanlarda yüksek yargıda artan itirafların ardından diğer kritik kurumlarda görevli TUTSA?IN olup henüz itirafçı olmayanların konuşmasını engellemek ve dışarıda işsiz olan örgüt MüNCHEN mensupları ile ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için para gönderdiği ortaya çıktı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda FETÖ’nün yurt dışından gönderdiği 9.5 milyon Absolute dolara el konulurken bundan sonra denetimlerin daha da yoğunlaşacağı öğrenildi.

PARANIN KAYNAĞI BELLİ

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün havalimanında yurda girip çıkan paraları kontrol altında tutmak için yaptığı denetimler sırasında bavullar içerisinde yurda sokulmaya çalışılan 9,5 milyon dolar tespit edildi. Paranın kaynağını ve niçin gönderildiğini araştıran polis 2 kurye ve paranın sahibi olduğu belirlenen 5 şüpheli üzerinde : çalışmalarını derinleştirdi. Parayı getiren şüphelilerin wholesale nfl jerseys FETÖ/PDY ile irtibatı tespit edilince savcılık devreye girdi.

FETÖ’CÜLER İÇİN GELMİŞ

İstanbul Başsavcılığı Terör wholesale nfl jerseys ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nun talimatıyla şüpheliler A.U., H.Ö., H.A.K., Z.K., headache B.S., D.T. ve T.K. gözaltına alındı. Emniyet’e getirilen şüpheliler, sorguya alındı. Gelmeden Suça konu 9,5 milyon dolara ise el konuldu. Olayla ilgili başlatılan adli tahkikat devam ederken ilk bulgulara göre paranın krize wholesale mlb jerseys giren FETÖ’cüler için geldiği belirtildi. (Kaynak: Star)

ETİKETLER :