Sohbet Etmek

sohbet chat

KENDİNLE SOHBET ET

İnsan çoğu kez suskun kalır üzüntüler, yıkımlar karşısında. Hep içine atar, dolar da dolar. Yalnız olduğunu hisseder çoğu zaman. Sanki etrafında kimsecikler kalmamış ta yalnızlık deryasında bilinmez bir meçhule doğru seyahat etmektedir. Etrafında onu anlayacak kimse kalmamıştır düşüncesine takılıp kaldığı o kadar anlar var ki, beynini hep kemirir de durur bu yalnızlık hissi. Böyle durumlarda insan hep kendisine sarılır, bir savaşçı edasıyla ateş açar içinde bulunduğu duruma. Ama ne yazık ki çoğu kez bu durumdan azat edemez kendini.
İnsanlar genellikle iyiye dair şeyleri başkası ile paylaşma gayesi içinde olurken, ayıp, günah ya da hoş karşılanmayacak durumları da hep içine içine atıp, adeta kendinden bile saklama derdine düşmektedir. Böyl durumlarda insan çoğu kez bu durum karşısında zayıf düşmekte ve yenilgiyi kabul etmektedir. Bundan dolayıdır ki insan, bazı insanların varlığına ihtiyaç duyar ve gözleri hep samimi bir dostun sıcaklığını arar. Bulması çok zor olsa da böyle bir yüzü, nadiren de olsa böyle bir insanı bulduğu da olmuştur.
Bu kasvet durumundan kurtulmak için insanlar, içlerine atıp kendilerinden bile saklamaya çalıştıkları bazı durumları, başka bir insana anlatmak için can atar. Ama beynindeki soru işaretleri ve acabalar çoğu kez, sırrını paylaşmaya engel olur. Acaba başkasına anlatır mı, ya başkası da öğrenirse nice olur benim halim vs gibi kuruntular beynini kemirir de durur.

YALNIZCA SOHBET ET

Bu durumdan kurtulmak için, kaç yalnızlığından dostum diyorum. Anlat, dök içindekileri ne varsa. Çünkü insan paylaşınca insan olur. Acıyı, kederi, mutluluğu,üzüntüyü, sevgiyi, sıkıntıyı … İçindekileri paylaştıkça güzel olur insan. Çekinme dostum, senin derdine derman olmasa da seni anlayacak, oturup sıkıntını paylaşacak elbet biri vardır. Durma dostum sohbet et, muhabbet et, anlat içindekilerini. O içindekiler ki seni yıkıma götürür. Durma dostum sohbet et. Her ne kadar samimi olmasa da karşında ki sohbet et. Seni senden daha iyi anlayacak kimse yok zaten. Kimseyi de kendin gibi görme ama bazen onların varlığına muhtaç olduğunu da unutma. Sohbet et! Kah o insanlar kah kendinle sohbet et. Ne yaparsan yap ama sohbet et. Kimse ile sohbet edemiyorsan, durma kendinle sohbet.
Sohbet yap ailesi olarak bizlerde kendini yalnız hisseden ve sohbete ya da muhabbete hasret kalan kişilerin yüreğine su serpmek adına açmış olduğumuz sohbet odamızı edebini ve haddini bilen bütün kullanıcıların hizmetine sunduk. Yalnızlığından sıyrılıp arkadaş ve dost edinmek istiyorsan tek yapman gereken sohbet yap ailesine katılmaktır.